المنت حرارتی

آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی

آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی

طی چندین سال گذشته ، جهت سهولت کار های آشپزخانه ، ماشین های ظرف شویی به آشپزخانه ها وارد شدند .

شیوه ی کار این ماشین های ظرفشویی به گونه ای می باشد که نیاز به دو شیر جداگانه ی آب گرم و آب سرد ندارند . گرمایش آب این ماشین های ظرفشویی ، توسط المنت های داخل آن صورت می گیرد .

این المنت ها ممکن است به هر دلیلی خراب شوند ، آسیب ببینند ، از کار بیفتند و نیاز به تعویض داشته باشند .
در این مقاله ما به شما عزیزان آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی را می دهیم ، تا در صورت نیاز بتوانید به راحتی آن ها را تعویض کنید و دچار مشکل نشوید .

اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی دارید و یا یکی از آن ها را داخل آشپزخانه ی تان دارید ، این مطلب را از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید.

همان طور که گفته شد ، ماشین های ظرفشویی برای گرم کردن آب از المنت ها استفاده می کنند .
اگر آب به مقدار مناسب گرم نشود ، چربی ها و لکه های ظرف ها تمیز نمی شوند و عمل شست و شو ناقص می ماند .

آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی و یا تعمیر آن :

المنت ها ممکن است خراب شوند و آب را به گرمای مورد نیاز نرسانند . اگر ظروف شما پس از اتمام عملیات شست و شو باز هم کثیف بودند ، یکی از عامل هایی که باید بررسی کنید ، سالم بودن المنت ماشین ظرفشویی می باشد .

اولین گام برای تعویض المنت ماشین ظرفشویی ، تهیه کردن یک المنت ماشین ظرفشویی مناسب می باشد . اگر المنت ماشین ظرفشویی قابل تعمیر شدن بود ، نیاز نیست آن را تعویض کنید . اما اگر قابل تعمیر کردن نبود و کاملا خراب شده بود ، باید یک المنت جدید تهیه کنید .
در این آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی ، مرحله های مختلفی داریم ، که آن ها را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد .

مرحله ی اول از آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی : ( آماده سازی ماشین ظرفشویی )

در مرحله ی اول ، دو شاخه ی ماشین ظرفشویی را از پریز برق بکشید و برای راحتی کار ، شلنگ آب آن را نیز خارج کنید . سپس آن را بچرخانید ، طوری که به پشت ماشین ظرفشویی دسترسی داشته باشید .
همچنین قابل ذکر است که المنت های ماشین ظرفشویی تقریبا همیشه در قسمت پایینی ماشین قرار دارند . طوری ماشین ظرفشویی را قرار دهید ، که به قسمت پایین آن نیز دسترسی داشته باشید .

مرحله ی دوم از آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی : ( خارج کردن صفحه ی پایینی ماشین ظرفشویی )


در این مرحله ، برای این که به المنت ماشین ظرفشویی دسترسی داشته باشید ، باید صفحه ی زیرین را خارج کنید . برای این کار لازم است که دوپایه ی ماشین ظرفشویی به علاوه ی چهار تا پیچ صفحه ی زیرین را ، باز کنید .

مرحله ی سوم از آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی : ( خارج کردن سنسور ماشین ظرفشویی )

اکثر ماشین های ظرفشویی در قسمت پایینی و زیرین خود ، دارای یک سنسور می باشند . برای خارج کردن آن ها کافی است پیچ ها و یا فقط سیم های آن را باز کنید . بهتر است پیش از باز کردن آن ها ، از سیم ها و اتصالات عکس برداری کنید تا هنگام نصب مجدد آن ها ، دچار مشکل نشوید .


مرحله ی چهارم از آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی : ( خارج کردن پمپ و المنت ماشین ظرفشویی

پس از آن که سنسور را خارج کردید ، شما به راحتی می توانید المنت ماشین ظرفشویی را ببینید . این المنت زیر پمپ قرار گرفته است و برای خارج کردن آن ، ابتدا باید پمپ را خارج کنید . برای خارج کردن و باز کردن پمپ ، پیچ های آن را باز کنید و سیم های متصل به آن را نیز در بیاورید .

همچنین فراموش نکنید که پیش از این کار عکس برداری کنید تا هنگام نصب با مشکل مواجه نشوید . پس از خارج کردن پمپ ، نوبت خارج کردن المنت می باشد . همان طور که قابل مشاهده است ، المنت با یک براکت حفظ شده است . سه اتصال برقی المنت را خارج کنید .

مرحله ی پنجم از آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی : ( جدا کردن المنت از لوله های ماشین ظرفشویی )

در کارخانه ، برای این که لوله ها را به المنت محکم کنند ، از بست های یک بار مصرف استفاده می کنند . با کمی فشار و یا با استفاده از انبر دست ، می توانید آن ها را جدا کنید .


مرحله ی ششم از آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی : ( تعویض کردن المنت ماشین ظرفشویی )

پس از این که المنت سابق را از ماشین ظرفشویی جدا کردید ، می توانید المنت جدید را جایگزین کنید . برای این که شلنگ ها را به المنت محکم کنید ، می توانید از بست های فلزی استفاده کنید . بست ها را دور شلنگ قرار دهید و سپس به هیتر متصل کنید .
سپس آن ها را با پیچ گوشتی محکم نمایید . دقت نمایید که بست ها را به مقدار کافی ببندید ؛ یعنی خیلی شل و خیلی سفت نباشد . در ادامه طبق عکس برداری هایی که انجام دادید ، اتصالات را وصل کنید ، و براکت نگه دارنده را نیز مانند قبل ، متصل کنید .

مرحله ی هفتم از آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی : ( راه انداختن دوباره ی ماشین ظرفشویی )

پس از آن که المنت ماشین ظرفشویی را نصب کردید ، قطعات دیگر را طبق عکس هایی که گرفته اید و همان طور که باز کردید ، ببندید و متصل کنید . پس از آن که سر هم کردن ماشین ظرفشویی تمام شد ، آن را روشن کنید و تست کنید که سالم باشد .

به طور کلی المنت ظرفشویی یکی از مهم ترین اجزای آن می باشد که در شست و شو و تمیزی ظروف شما بسیار تاثیر گذار است . اگر تجربه و تخصص کافی را در این زمینه ندارید ، به متخصصین مربوطه مراجعه کنید و مشورت بگیرید.

همچنین میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی تشخیص و تعمیر المنت خراب مشاهده کنید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *