دسته‌بندی نشده

انواع المنت کویل هیتر

انواع المنت کویل هیتر

برای صنایع تولید کننده دستگاه‌ها و وسایل برقی مانند گاز، اتو، کولر، یخچال، سشوار و دستگاه هایی از این قبیل، المنت کویل هیتر به‌ عنوان یک متریال اولیه به حساب می‌ آید. به این المنت سیم حرارتی هم می‌ گویند.

بنابراین، کارخانه‌های سازنده دستگاه‌ های برقی از مشتریان بالقوه این محصول به حساب می‌ آیند. در این مقاله می‌ خواهیم راجع‌ به انواع المنت کویل هیتر و کاربرد هر کدام از این المنت ها در صنعت و مزیت های آن‌ ها به‌ طور مفصل بپردازیم.

المنت کویل هیتر

المنت کویل هیتر محصولی است که از سیم‌ ها و قطعات مختلفی به‌ وجود آمده است. این المنت به تولید حرارت با درجه بالا پرداخته و به‌ دلیل حرارت زایی در وسایل خانگی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. المنت کویل را تولید کنندگان در اندازه‌ها و به شکل‌ های گوناگون می‌ سازند.

به‌ همین منظور شما می‌ توانید در بازارانواع المنت کویل هیتر را به صورت نوع دایره‌ای این المنت، نوع مربعی این المنت و نوع مثلثی این المنت را مشاهده کرده و براساس دستگاهی که قرار است المنت را بر روی آن قرار دهید شکل آن را انتخاب کنید.

المنت کویل هیتر را از نیکل کروم می‌ سازند و فلزی که جزء عناصر تشکیل‌ دهنده این المنت بوده فلزی هست که ضد زنگ و از نظر کیفیت با دوام است.

انواع المنت کویل هیتر

برای المنت کویل هیتر می‌ توان دو نوع دسته‌ بندی را برای این محصول در نظر گرفت:
دسته‌ بندی نخست، المنت کویل هیتر با پوشش فلزی و دسته‌ بندی دیگر المنت کویل هیتر باز هست.

  • نوع اول از انواع المنت کویل هیتر از سیم‌ های محافظتی مقاوم که جنس نیکل و کروم دارند، تولید شده‌ است. در واقع به‌ دلیل این‌ که سیم‌ های تشکیل‌ دهنده این المنت درون فلز قرار گرفته‌اند به آن ها پوشش فلزی می گویند.

    از این مدل المنت می‌ توان هم برای زمانی‌ که جریانات هوایی به‌ سرعت درحال عبور هستند و هم برای زمانی‌ که جریانات هوایی سرعت زیادی ندارند استفاده کرد. دلیل آن‌ هم استحکام و مقاومت زیادی هست که این مدل المنت کویل هیتر دارد.
  • مدل دوم، المنت هایی هستند که همانند نوع اول از سیم‌ های نیکل و کروم تشکیل می‌ شود. ولی این سیم ها به‌ جای این‌ که در غلاف فلزی قرار گیرند به ترمینال‌ هایی وصل می‌ شوند و بین آن‌ ها پوشش‌ هایی از جنس سرامیک واقع‌ شده است. محل استفاده از این المنت‌ ها مواردی هست که سرعت جریان‌ها زیاد نیست.

    در واقع این المنت ها برای زمانی‌ که جریانات حرارتی سرعت بالایی دارند کاربرد ندارد؛ زیرا سیم‌ های تشکیل‌ دهنده این هیتر از نظر مقاومت پوششی در حد مدل اول نیستند و این احتمال وجود دارد که موقع برخورد به جریانات باسرعت زیاد، تخریب شوند.

مزیت انواع المنت کویل هیتر

راه‌ ها و صنایع متعددی می‌ توانند با استفاده از المنت کویل هیتر به مزیت‌هایی دست پیدا کنند. در واقع این المنت می‌ تواند درجه حرارت زیاد را تحمل کرده و در دمای بالا به‌ خوبی اجرا شود. این خصوصیت باعث می‌ شود صنایع کارخانه‌ هایی که به حرارت زیاد نیاز دارند، بتوانند از این المنت استفاده کنند. مورد دیگر امکان تنظیم کردن المنت کویل هیتر است.

این المنت به‌ گونه‌ای هست که می‌ توان درجه دما و قدرت آن را به‌ راحتی تنظیم کرد.

این ویژگی باعث می‌ شود که استفاده‌ کنندگان از انواع المنت کویل هیتر بتوانند براساس نیاز خود به تنظیم درجه دما بپردازند. دیگر مزیت این المنت، دوام زیاد آن هست که دوام آن‌ هم ب ه‌دلیل چارچوب ساده‌ این المنت می‌ باشد.
همین مورد کمک می‌ کند تا کاربران المنت کویل هیتر بتوانند در یک دوره طولانی بدون این‌ که آسیبی به المنت وارد شود از آن استفاده کنند.

به‌ طورکلی، براساس مزیت‌ ها و فواید بیان‌ شده می‌توان گفت که المنت کویل هیتر یک انتخاب اساسی برای کسانی هست که در جریان تولیدی خود به حرارت نیاز داشته و به‌ دنبال انرژی حرارتی در محصولات خود هستند.

نصب المنت کویل هیتر

این‌ که انواع المنت کویل هیتر به‌ درستی عمل کند باید در نصب آن دقت کافی شود. در واقع نصب این المنت باید توسط متخصصان این حرفه صورت گیرد تا چارچوب عملکردی درست و منحصربه‌ فردی را درنهایت ایمنی کامل برای نصب آن در نظر بگیرند.

نصب المنت باید براساس دستورالعمل‌های تولید آن انجام گیرد. هر تولید کننده این محصول برای این‌ که المنت به درستی و براساس ضوابط و چارچوب ها درون دستگاه‌ ها قرار گیرد دستورالعمل‌ هایی را تهیه می‌ کنند که این دستورالعمل‌ ها اگر اساس نصب المنت درون قطعات واقع شود می‌ توانند باعث عملکرد درست این المنت در تولید انرژی حرارتی گردند.
این دستورالعمل‌ ها کمک‌ کننده و راهنما کننده افرادی هستند که با المنت کویل هیتر سر و کار داشته و در نصب درست آن دقت می کنند.

مورد بعدی دقت در محل قرارگیری المنت است. باید حتماً بررسی‌ هایی صورت گیرد و المنت را در جایگاه اختصاصی قرار دهند. باید المنت از عوامل آسیب‌ زای خارجی که ممکن است باعث صدمه زدن به آن شود مثل باران، رطوبت، باد، گرد و خاک و این چنین عواملی به‌ دور باشد.

خرید المنت کویل هیتر

اگر می‌خواهید انواع المنت کویل هیتر را خریداری کنید حتماً باید توجه کنید که این المنت درجه یک و مرغوب باشد.

المنتی نباشد که در تولید آن از سیم‌های بی‌ کیفیت استفاده شده باشد؛ زیرا المنتی که سیم بی‌ کیفیت تشکیل‌ دهنده‌ی آن است نمی‌ تواند انرژی حرارتی را به‌ خوبی درون دستگاه‌ ها تولید کند. بنابراین ضرورت دارد مراکزی که المنت را از آن تهیه می‌ کنید مراکز معتبر و دارای سابقه باشد.

همچنین میتوانید برای اطلاعات بیشتر در مورد آموزش تعویض المنت ماشین ظرفشویی مشاهده کنید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *