در حال نمایش یک نتیجه

المنت فین ‌دار یک پارچه گرمایشی است که به طور گسترده در انواع وسایل گرمایشی استفاده می ‌شود. این المنت‌ ها با داشتن پایداری مکانیکی بالا و خواص الکتریکی مناسب،

به راحتی شکل می‌ گیرند و برای استفاده در مایعات،

به ویژه آب، مناسب هستند. پیچ‌ های المنت میله ‌ای فین‌ دار به صورت استاندارد برای استفاده در کابینت‌ ها و تونل‌ های گرم‌ کننده هوا طراحی شده ‌اند.

نصب، کنترل و نگهداری المنت فلنج نیز بسیار آسان است.

برای محیط ‌های خورنده، المنت گرمایش لوله‌ای از مواد تیتانیوم توصیه می‌ شود که با داشتن آستین تفلون اضافی، عملکرد بهتری دارد.

المنت لوله ‌ای مقاوم در برابر حرارت الکتریکی عمدتا در تجهیزات گرمایشی مانند اجاق‌ های گاز، خردکن‌ های چای، بخاری‌ های مجاری، صفحات پخت چای سیاه، اجاق ‌های خشک کن، کوره ‌های برقی صنعتی با درجه حرارت بالا، کابینت ‌های بار و غیره استفاده می ‌شود.

پارامترهای اصلی المنت فین دار

المنت لوله‌ ای گرم ‌کننده مقاومت الکتریکی پره ‌ای، از موادی نظیر فولاد ضد زنگ ۳۰۴، فولاد ضد زنگ ۳۲۱، فولاد ضد زنگ ۳۱۰S، Ingle 800 و Ingle 840 ساخته می ‌شود.

سیم حرارتی برقی از موادی مانند ۰Cr25Al5، ۰Cr21Al6Nb، ۰Cr27Al7Mo2 و Cr20Ni80 استفاده می ‌شود. پرکننده عایق نیز از پودر اکسید منیزیم عایق دمای متوسط و دمای بالا تهیه می ‌شود.

این المنت ‌ها با ولتاژ نامی ۱۱۰ ولت، ۲۲۰ ولت و ۳۸۰ ولت تولید می ‌شوند.

توان المنت بستگی به طول منطقه گرمایش لوله دارد و معمولاً بین ۱ تا ۱٫۵ کیلو وات است.
قطر لوله‌ها نیز از ۸ تا ۳۰ میلی ‌متر متغیر است.

المنت ‌های فین دار لوله ای با شکل و طول مخصوص به دلخواه مشتری ساخته می‌ شوند. مقاومت در برابر عایق سرما باید حداقل ۵۰MΩ باشد و پس از آزمون مهر و موم، نباید کمتر از ۱MΩ باشد. جریان نشت سرد باید کمتر از ۰٫۵ میلی ‌آمپر باشد.

عایق سرما این المنت ‌ها باید تا ۱۶۰۰ ولت در هر ثانیه تحمل کند. عرض باله ‌ها معمولاً ۶ یا ۷ میلی ‌متر است و از فولاد ضد زنگ ۲۰۱ و فولاد ضد زنگ ۳۰۴ ساخته می ‌شوند.

ویژگی المنت های فین دار چیست؟

المنت‌ های فین دار ویژگی‌ های منحصر به فردی دارند که به بهبود انتقال حرارت کمک می‌ کنند و از لرزش باله در سرعت‌ های بالا جلوگیری می‌ کنند.

این المنت ‌ها در اندازه‌ های مختلف با قطر های ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۰ میلی ‌متر و با استاندارد های مختلف SUS304 و مواد دیگر در دسترس است.

ولتاژ ‌های ۱۲۰V، ۲۰۸V، ۲۴۰V و ۴۸۰V موجود است و می ‌توان ولتاژ و توان ویژه را نیز درخواست کرد.

این المنت ‌ها با موادی نظیر SUS321، 316، 304 و incoloy800 ساخته می‌ شوند و به صورت مستقیم، U، W و رود شکل ‌های مختلف دارند.

محصولات ما دارای گواهینامه CE از مؤسسه Rheinland آلمان هستند و به تمامی کشورها صادر می‌ شوند. این المنت‌ ها برای گرمایش هوا با قدرت ۲ کیلو وات و قطر ۱۰ میلی‌ متر مناسب هستند.

تولیدات ما از جنس سیم پیچ با پیچاندن فولاد فلزی بوده و اتلاف حرارت را افزایش می ‌دهد. تولیدات غیر استاندارد نیز برآورده می‌شود تا نیازهای گرمایش تجهیزات مختلف را برطرف کند.

در استفاده از لوله‌های گرمایش برقی با باله‌ها، به نکات زیر حتما توجه کنید:

1. باله‌ها باید حداقل ۳۰-۵۰ میلی‌متر از نازل فاصله داشته باشند.

2. فاصله بین لوله هنگام نصب نباید کمتر از ۲۰ میلی‌متر باشد.

3. در صورت گرم کردن هوای مرطوب، توصیه می‌شود از باله‌های فولاد ضد زنگ ۳۰۴ استفاده کنید تا از زنگ زدگی جلوگیری شود.

المنت پره ای

برای مقاومت الکتریکی مناسب، روش سیم کشی المنت فین دار گرمایش به شرح زیر است:
– در صورت تک لوله متصل به منبع تغذیه، با توجه به ولتاژ سیم کشی (معمولا ۲۲۰ ولت)، یک خط آتش و یک خط صفر وصل می ‌شود.

– در صورت چند لوله متصل به منبع تغذیه، می‌ توان از انواع اتصالات مختلف مانند موازی، سری، اتصال دلتا یا اتصال Y استفاده کرد. در صورت داشتن سوال، می ‌توانید با خدمات مشتریان ما مشورت کنید.

هر چه که در مورد المنت فین دار می خواهید
استفاده از المنت ‌های پره‌ دار یا فین‌ دار در بسیاری از پروژه ها و عملیات شیمیایی ضروری است تا به تولید مستمر بپردازند. این نوع المنت ‌ها برای خشک کردن محصولات مختلف، از جمله میوه‌ ها و قطعات پلاستیکی، استفاده می‌ شود.

همچنین در بخاری ‌های صنعتی که در گلخانه ‌ها و کارگاه ‌ها به کار می‌ روند، از المنت فین دار استفاده می ‌شود.

یکی از ویژگی ‌های مثبت المنت ‌های پره‌ دار این است که حرارت را بهتر منتقل می‌ کنند نسبت به المنت ‌های میله ‌ای، زیرا پره ‌های روی المنت باعث پخش حرارت می ‌شوند.

این نوع المنت‌ ها به خوبی برای خشکن ‌های برقی مناسب هستند.

ساخت المنت فین دار با استفاده از یک میله ساده و صاف آغاز می‌ شود. ابتدا میله انگلیسی شکل خم می‌ شود و سپس پولک ‌ها درون میله قرار داده می ‌شوند.

سپس پولک ‌ها به نوک المنت فشرده می‌ شوند و در نهایت با استفاده از دستگاه پرس، مهره ‌های پرسی روی المنت قرار داده می ‌شوند تا یک المنت پره‌ دار حاصل شود.

پره‌ های حرارتی که بر روی المنت قرار می ‌گیرند، به منظور افزایش راندمان حرارتی المنت برای گرم کردن محیط استفاده می ‌شوند. این پره ‌ها معمولاً از جنس استیل یا گالوانیزه هستند.